Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü vefatının 84. yılında özlem, minnet ve saygıyla anıyorum.

Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, İstiklal Mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün 'en büyük eserim' olarak adlandırdığı Cumhuriyetimizi, kardeşlik, birlik ve bütünlük ruhunu koruyarak tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkeleri kapsamında azim ve kararlılıkla sonsuza kadar koruyacaktır.

Büyük komutan, devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile bin yıldır bu toprakları bizlere vatan yapmak için mücadele eden tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıraları milletimizin kalbinde hep yaşayacaktır. Kendisinin emaneti olarak Cumhuriyetimizi ilelebet yaşamak, yaşatmak, geliştirmek, güçlendirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, vatan uğruna canlarını hiç düşünmeden veren kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi, silah arkadaşlarını, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha özlem, minnet ve saygıyla anıyorum.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı