AFAD tarafından Tüm Muhtarlarımıza ve İhtiyar Heyetine Afet Farkındalık Eğitimi verildi.

Belediyemiz Konferans Salonunda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü(AFAD) tarafından tüm muhtarlarımıza ve ihtiyar heyetine Afet Farkındalık Eğitimi verildi. Belediye personeli olarak bizlerde katıldık ve bilgi edindik.

Karla Mücadele çalışmaları Devam Etmektedir

İlçemizde dünden beri yoğun kar yağışı devam etmekte olup, Belediyemiz ekiplerince karla mücadele çalışmaları sürdürülüyor. Bu gece sabaha kadar tüm mahalle yollarımız açılacaktır.

Ağlı 2. Etap Toki Konutları

Ankara’ da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Etüd Ve Proje Daire Başkanlığı Ve Şube Müdürü ile yaptığımız görüşmede TOKİ konutlarının 4 katlı 6 blok olarak toplam 106 konutun projesinin bitirildiğini ve ihale birimine gönderildiğini öğrendik. Girişimlerimiz ve yaptığımız görüşmeler sonucunda 5 Mayıs 2021 tarihinde saat 14:00 ‘de ihalesinin yapılacağı bildirildi. İhale sürecini takip etmek isteyen vatandaşlarımız https://www.toki.gov.tr/ihale-tarihleri web sayfasından ulaşabilirler. İlçemize hayırlı olsun.

Mehmet ETİŞGEN, Ercan MANGALOĞLU ve Tevfik PEKTAŞ' ın açmış oldukları plastik çatal, kaşık, peçete vs. ürünlerin paketleme işyerini ziyaret ettik.

Mehmet ETİŞGEN, Ercan MANGALOĞLU ve Tevfik PEKTAŞ' ın açmış oldukları plastik çatal, kaşık, peçete vs. ürünlerin paketleme işlemlerinin yapıldığı ve 5 kişinin istihdam edildiği yeni iş yerini ziyarette bulunduk. Genç girişimci kardeşlerimizi tebrik ediyor. Hayırlı olmasını diliyorum.

Valimiz Sayın Avni ÇAKIR Bey ve İl Özel İdare Müdürlüğü Genel Sekreteri Sayın İbrahim ÇENET Bey, İstihkam Uzman Çavuş gazimiz Nihat TOPAL' ı Ziyaret Etti.

Valimiz Sayın Avni ÇAKIR Bey ve İl Özel İdare Müdürlüğü Genel Sekreteri Sayın İbrahim ÇENET Bey, Barış Kalkanı Harekatında girdiği çatışmada kafasına şarapnel parçası isabet etmesi sonucu yaralanan İlçemiz nüfusuna kayıtlı İstihkam Uzman Çavuş gazimiz Nihat Topal’ ı, İlçemizde ki ikametinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Ziyaret esnasında Sayın Kaymakamımız ile birlikte İlçe protokolü olarak Sayın Valimize eşlik ederek ziyaret sonrası ilçemizde açılması planlanan halk kütüphanesi yeri ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. Sayın Valimiz ve beraberindekilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder saygılar sunarız.

İçinden geçtiğimiz bu zor günleri geride bırakarak yeni yılın Ülkemize ve Milletimize huzur getirmesi dileğiyle, mutlu seneler diler, saygılar sunarım. Şahin ÇOLAK Ağlı Belediye Başkanı

İçinden geçtiğimiz bu zor günleri geride bırakarak yeni yılın Ülkemize ve Milletimize huzur getirmesi dileğiyle, mutlu seneler diler, saygılar sunarım. Şahin ÇOLAK Ağlı Belediye Başkanı

Belediyemiz kar yağmadan önce bu yıl planladığımız çalışmaları hızla tamamlamaya çalışıyor.

Belediyemiz kar yağmadan önce bu yıl planladığımız çalışmaları hızla tamamlamaya çalışıyor. Belediye personelimiz bir taraftan kanalizasyon çalışmaları, bir taraftan su kıtlığı çeken yerlere yeni ilave su kaynakları bulurken bir taraftan da çevre temizliği yapıyor. Ayrıca önümüzdeki yaz mevsiminde planladığımız mahalle yolları asfaltlama çalışmaları için 10 bin ton asfalt çakıl ve filler malzemesi alarak depolama yapıyoruz. Her yaptığımız hizmet daha güzel ve yaşanabilir Ağlı' mız için. Hayırlı olsun.

Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK' dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, geleceğimizin mimarı gençleri yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü tebrik ediyor; Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ve terör saldırılarında, vazife sırasında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Yöresel Ürünler Pazarı Bayanlar Dinlenme Salonu Hizmete Açıldı.

#Yöresel #Ürünler #Pazarı #Bayanlar #Dinlenme #Salonu Aile olarak kimseye muhtaç olmayalım, onun bunun elini gözetmeyelim, çoluğumuzu çocuğumuza iyi bir gelecek hazırlayalım diyerek el emeği göz nuruyla, alın teriyle ürettikleri yöresel ürünleri aile ekonomisine katkı amacıyla açık havada dışarda pazarlamaya çalışan hanım kardeşlerimize, teyzelerimize Ağlı Belediyesi olarak ürettikleri ürünleri daha temiz hijyenik bir ortamda satış yapabilmeleri için tertipli düzenli kapalı bir yöresel ürünler satış yeri yaptık. Ayrıca pazar alışverişine gelen bayanların alışverişleri esnasında oturup dinlenebilecekleri, sıcak bir çay bir kahve içebilecekleri bayanlar dinlenme salonu yaparak hizmete açtık. İlçemize ve halkımıza hayırlı olsun.

Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün vefatının 82. Yıldönümü Programı

Aziz milletimiz için büyük başarılara imza atan, Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ü vefatının 82. Yıldönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhu şad olsun. Şahin ÇOLAK Ağlı Belediye Başkanı