Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Alptekin SÖKMEN Hocamız ile Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Öğretim Üyesi Sn. Doç. Dr. Aydoğan AYDOĞDU Hocamız Ağlı Kalesinin Turizme kazandırmak için ilçemizi ziyaret ettiler.

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Alptekin SÖKMEN Hocamız ile Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Öğretim Üyesi Sn. Doç. Dr. Aydoğan AYDOĞDU Hocamız Ağlı Kalesinin Turizme kazandırmak için ilçemizi ziyaret ettiler.

Kaymakamımız Sn. Mehmet Akif TEMUR beyle birlikte Ağlı Kalemizi ve Kepez mevkisini gezdik. Fikir alışverişinde bulunduk. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bu ziyaret inşallah Ağlı Kalesi ile ilgili hayallerimizin ve hedeflerimizin ilk somut adımı olur..

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK' ın Kurban Bayramı Mesajı

Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, size, ailenize ve Türk İslam alemine hayırlar getirmesi temennisi ile sevgi ve saygılarımı sunarım.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

Gereksiz Su Harcamalarından Kaçınalım

İlçemizde bayram nedeniyle büyük bir nüfus yoğunluğu var. Gurbetçi hemşerilerimizi en iyi şekilde ağırlamak ve zaruri ihtiyaçlar için Belediyemiz yoğun bir çalışma içindedir. Ana su şebekesinde meydana gelen su patlağı nedeniyle bazı mahallelerimizde kısa süreli de olsa su kesintisi olmuştur. Alınca Mahallemize yeni bir su kaynağı eklenmiştir. Susuzluk çeken bazı köylerimize su tankerleri ile su taşımaktayız. Gereksiz su harcamamaları, bağ bahçe sulamamaları, araba yıkamamaları, vb. rica olunur.

İlçe Merkezindeki ve Mahallelerde çöplerle ilgili temizlik işçilerimiz gece gündüz çalışmaktadır. Bu konularda halkımızdan biraz anlayış ve yardımlarını, daha titiz davranmalarını bekliyoruz.

En iyi temizlik kirletmemektir.

Aşırı sıcaklar nedeniyle piknik için gidilen yerlerde ateş yakılmaması gerekmektedir.

Hepinize iyi bayramlar diliyorum.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

Nazmi ÖZSOY' a Kedi Maması Yardımında Bulunuldu

Basın yayın organlarına haber olup, 36 kediye baktığını söyleyen Nazmi ÖZSOY' u Kastamonu Belediyesi ve Ağlı Belediyesi olarak ziyaret edip kedi maması yardımında bulunuldu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz’da Türk Milleti'nin varlığına, istikbaline ve inançlarına darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper ederek gösterdikleri kahramanlıkla adlarını tarihe yazdıran şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anarken, vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkan aziz Milletimizi saygıyla selamlıyorum.

Rabbim yüce Türk Milletini her daim korusun.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

İlçemize Tekstil Atölyesi Hayırlı Olsun

Belediyemizin öncülüğünde eski düğün salonunda Suat ve Cevat ÖZEN kardeşlerin sahibi oldukları Özen Tekstil firması tarafından iç çamaşırı üreten tekstil atölyesinin bugün açılışını yaptık. Şu anda 35 bayan çalışmakta olup, çalışmak isteyen bayanların işyerine müracaat edebilirler.

İlçemize, halkımıza, çalışanlara ve firma yetkililerine hayırlı uğurlu olsun.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

İlçemize Kar Püskürtme Makinesi Hediye Eden Fehmi GÖZÜBEK ve Oğlu Ercan GÖZÜBEK' e teşekkür ederiz.

Kış şartlarının ve kar yağışının yoğun yaşandığı ilçemizde cami önleri park ve bahçelerdeki ve kaldırımlardaki kar temizleme ile ilgili çalışmalar yapmak için Belediyemize kar püskürtme makinesi hediye eden Fehmi GÖZÜBEK ve oğlu Ercan GÖZÜBEK' e Belediyemiz ve halkımız adına teşekkür ederiz.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

Mahalli İdareler İşverenler Sendikası (MİS) Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısına katıldık.

Ev sahipliğini Trabzon Şalpazarı Belediyesinin yaptığı, Mahalli İdareler İşverenler Sendikası (MİS) genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısına katıldık.

Belediyeler arasında bağ kurarak, halkımızın daha fazla güzelliklerden faydalandırmak, çalışanların hakkını koruyarak emeklerinin karşılığını zamanında vermek ve Belediyelerce yapılabilecek yenilikler hakkında ve üretken belediyecilik ile ilgili bilgi alışverişinde bulunduk.

Bizi Trabzon' da en iyi şekilde ağırlayan Trabzon Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU, Şalpazarı Belediye Başkanımız Sayın Refik KURUKIZ, Çarşıbaşı Belediye Başkanımız Sayın Mümin NUHOĞLU, Vakfıkebir Belediye Başkanımız Sayın Muhammet BALTA, MİS Genel Başkanı Bartın Belediye Başkanımız Sayın Cemal AKIN, MİS Genel Sekreteri Sayın Mehmet ORUÇÖZ ve ekibine ayrıca İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğünde de uzun süre müfettiş ve yönetici olarak bulunan ve şu anda emekli olup Trabzon Vakfıkebir de ikamet eden değerli dostumuz Sayın Coşkun DEMİR beye program süresince gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ederiz.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

Trabzon Vali Yardımcısı Sayın Mehmet YAPICI beyefendiyi ziyaret ettik.

1991 yılında ilçemize ilk Kaymakam olarak atanan ve şu anda Trabzon Vali Yardımcısı olan Sayın Mehmet YAPICI beyefendiyi ziyaret ederek çok hoş bir hasbihal ettik.

İlçemizi hiç unutmadığını ilk göz ağrısı olduğunu belirterek Tüm Ağlı' lılara selam ve sevgilerini iletti.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

Aşağı Örencik Mahallemizin kanalizasyon şebekesini de tamamladık.

Aşağı Örencik Mahallemizin kanalizasyon şebekesini de tamamladık. Bir haftadır yoğun bir şekilde çalışıp ter döken Belediye personelimize teşekkür ederim.

Önceliklerimizden biride vatandaşlarımıza temiz ve sağlıklı bir çevre sunmaktır. Mahallerimizin bir bir sorunlarını çözmeye devam ediyoruz.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı