Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK' ın Kadir Gecesi Mesajı

Ramazan Ayının manevi anlamda en yoğun duygularla yaşandığı bu gecenin, Ülkemize ve Türk-İslam Alemine huzur, mutluluk, sağlık getirmesini temenni ediyor, tüm hemşehrilerimin Kadir Gecelerini en içten dileklerimle tebrik ediyorum.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

106 Dairelik 2. Etap Toplu Konut (Toki) Evlerinin Yapım İhalesi Yapıldı.

İlçemize yapılacak olan 106 dairelik 2. Etap Toplu Konut (Toki) Evlerinin yapım ihalesi bugün saat 14:00' de yapıldı. İhalenin değerlendirme aşamasından sonra müteahhide yer teslimi ile birlikte inşallah başlanacaktır. İlçemize hayırlı olsun.

ETİK GÜNÜ (25 MAYIS) VE HAFTASI (25 MAYIS-31 MAYIS) ETKİNLİĞİ

Etik kişinin davranışlarına temel olan ahlak ilkelerinin tümüdür.

Öte yandan etik, felsefenin ahlakla ilgilenen dalına da denilmektedir. Felsefenin bu dalı, insanların kurduğu bireysel ve toplumsal ilişkilerin temelini oluşturan değerleri, normları, kuralları, doğru-yanlış ya da iyi-kötü gibi açılardan araştırır.

Etik davranış ilkeleri ve varılmak veya elde edilmek istenen amaç, devlette ve toplumda yolsuzluğu ve genel olarak yozlaşmayı önlemek ve dürüstlüğü hakim kılmaktır.

Etik, günümüzde çeşitli mesleklerin yürütülmesinde uyulması gereken değerlerin başında gelmektedir. Siyasette, yönetimde, yargıda ticaret hayatında, tıpta, eğitimde, bilim, sanat ve basın-yayın alanlarında, etik ilke ve değerler ön plana çıkmaktadır.

Bir meslek etiği olarak kamu yönetimi etiği de, yönetim alanında, doğru davranışlara ulaşmak için gerekli olan ilke ve standartları ifade etmektedir.

http://www.etik.gov.tr

Kilitli Parke Taşı Döşeme Çalışmaları

İlçemize imkanlar ölçüsünde var gücümüzle hizmet etmeye çalışıyoruz. İlçemizin farklı noktalarındaki cadde ve sokaklarda kilitli parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor.

Korona virüs salgını kısıtlamaları sonrası Allah izin verirse inşallah önümüzdeki zamanlarda mahallelerimize de kilitli parke taşı döşemesi ve yollarımızın da asfaltlama çalışmalarına başlanacaktır.

Bu cadde ve sokakların yapılmasında bize kilitli parke taşı desteğinde bulunan Tosya Belediye Başkanımız Sayın Volkan KAVAKLIĞİL' e sahsım ve ilçemiz adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım. Bize güvenen ve inanan ilçe halkımızı mahcup ve mağdur etmemek için daha fazla çalışacağız. Birlik beraberlik içinde başaracağız.

Rabbim güç kuvvet versin inşallah...

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

Kastamonu Müsiad Başkanımız Sn. Ahmet SEVGİLİOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sn. Yılmaz UZAN ile Sn. Ayhan VURAL Belediyemizi ziyaret ettiler.

Kastamonu Müsiad Başkanımız Sn. Ahmet SEVGİLİOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sn. Yılmaz UZAN ile Sn. Ayhan VURAL Belediyemizi ziyaret ettiler. İlçemizde Kırsal Kalkınma ve Turizm konularında değerlendirmelerde bulunduk. Ziyaretleri için Kendilerine teşekkür ederiz.

Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK' ın Ramazan Mesajı

Ramazanın bereketi bir yağmur gibi yağsın üzerimize, tüm Müslüman aleminin ve gönül dostlarının Ramazan ayı mübarek olsun. Bu ayın Ülkemize ve tüm inananlara güzellikler, mutluluk ve bolca huzur getirsin, kötülüklerden, fenalıklardan arınalım inşallah. Hayırlı Ramazanlar.

İçişleri Bakanlığımız Tarafından Ülkemiz Genelinde “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” Sloganıyla Başlatılan Farkındalık Çalışması

İçişleri Bakanlığı' mızın "Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz" projesi kapsamında, yaya önceliği konusunda farkındalık yaratmak için Kaymakamımız Sayın Mehmet Akif TEMUR ile Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK ve ilgili kurum amirlerinin katılımıyla yaya yollarına kırmızı çizgimizi çektik. Ayrıca Emniyet Amirliği Personellerimiz vatandaşlarımıza broşür dağıtılarak trafik yaya önceliği hakkında bilgilendirildi.

Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK' ın Berat Kandili Mesajı

Ramazan Ayı' nın müjdecisi, rahmet ve mağfiret dolu Berat Kandili' nin; Yüce Milletimizin ve tüm insanlığın içinde bulunduğu hastalık ve sıkıntılardan kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz eder, ülkemize ve Türk-İslam alemine hayırlar getirmesi temenni ederek, tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunarım.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü' nün 106. Yıldönümü Programı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü' nün 106. yıldönümü münasebetiyle İlçemiz Belediye Binası Atatürk anıtı önünde çelenk sunma programının ardından Ağlı Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması, Kur'an-Kerim Tilaveti, Çanakkale Savaşını anlatan video gösterisi, şiirlerin okunması, Anne ve Asker Mektubu, Çanakkale Türküleri ile devam etti. Bizde bu vesileyle Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah Arkadaşları ve Ebediyete intikal etmiş Tüm Şehitlerimizi Rahmet, Minnet ve Şükranla anıyoruz.

İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yıldönümü Programı

Devletimizin ve Milletimizin bağımsızlığının sembolü olan İstiklal Marşımızın, 12 Mart 1921' de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. yıldönümünü kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İstiklal Marşımız; göğsümüzü kabartarak haykırdığımız, kendimize güvenimizi, geleceği şekillendirme gücümüzü, birliğimizi, dirliğimizi pekiştirip, artırmakta ve artırmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Ülkemizin milli marşı ve milli düsturu olan İstiklal Marşımızın T.B.M.M.’ de kabulünün 100. yıldönümünü canı gönülden kutluyor, Milli Mücadelenin Büyük Önderi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY' u, ve bütün milli mücadele kahramanlarımızı ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.