112 Acil Çağrı Numarası İlçemizde Kullanıma Alındı

Ülke genelinde İçişleri Bakanlığımız tarafından koordine edilen ve Valilikler bünyesinde hizmet vermekte olan 112 Acil Çağrı Merkezleri ile 110 Yangın İhbar, 112 Sıhhi İmdat, 155 Polis İmdat, 156 Jandarma İmdat, 122 Alo AFAD, 177 Orman Yangın İhbar ve 158 Sahil Güvenlik gibi Acil Çağrı Hizmetlerinin tüm illerde tek bir numara olan "112" altında birleştirilmesi ve acil çağrıların bu merkezlerden sevk ve koordine edilmesi hedeflenmektedir.

İlimizde de 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğümüz 03.02.2021 tarihinden itibaren aktif hale gelerek Acil Çağrılara tek numara olan "112" numarası altında hizmet vermeye başlamıştır. Tüm halkımıza duyurulur.

Değerli Hemşehrilerim;

Değerli Hemşehrilerim;

Öncelikle hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Herkese sağlık ve mutluluk içinde hayırlı bir ömür diliyorum.

Ağlı Belediyesi olarak sizlere hizmet etmek bizlerin asli görevidir.

İlçemizde sosyal hayata yönelik birçok eksiğimiz var. Bunun farkındayız. Ancak imkânlarımız çok kısıtlıdır. Küçük bütçelerle çok işler yapmaya çalışıyoruz.

Devletimizden gelen para, ancak personel giderlerine yetmektedir. Doğru dürüst bir gelirimizde bulunmamaktadır. Hizmet sahamız çok geniş. 10 mahalle 54 yerleşim yeri 120 km yol ağımız bulunmaktadır. 103 km2 yüzölçümüne sahibiz. Kısaca belediyemizin harmanı geniş ancak denesi yok.

Devletimizden gelen para, ilçemizin nüfusuna göre gönderilmektedir. Nüfusumuz çok olursa çok para gelecektir. Dolayısıyla Belediyemizde daha çok, daha çabuk hizmet etme imkanı bulacaktır.

Bunun yanı sıra nüfusumuz artarsa temsil noktasında da Kastamonu’muz 3 milletvekili yerine 4 milletvekili ile temsil edilecektir.

İlçemiz ve ilimiz için çok önemli olan bu konuda sizlerden bir ricamız olacaktır.

Kış aylarında gurbette, yazın ilçemiz merkezinde ve mahallelerinde oturan vatandaşlarımızın, işini gücünü çocuklarına devretmiş emekli kardeşlerimizin, yazın 5-6 ay ilçemizde kalan vatandaşlarımızın birinci ikametgâh adreslerini ilçemizdeki oturdukları evlere aldırmalarını istiyoruz. Hukuki yönden hiçbir sakıncası bulunmamaktadır. Sadece aile reisi ilçemizdeki Nüfus Müdürlüğüne giderek bu işlemi yaptırabilmektedir.

İkamet ettiğiniz konutun güncel adresini Belediyemize müracaat ederek öğrenebilirsiniz. Bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz. Bunu daha iyi yaşanabilir bir Ağlı’ mız için istiyoruz, Kastamonu’muz için istiyoruz.

Gerekli ilgiyi ve hassasiyeti göstereceğinize inanarak tekrar hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.

Daha güzel bir Ağlı
Senin ikametgâhına Bağlı

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

Değerlendirme Toplantısı

21/09/2021 Salı günü Siyasi Parti Başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri ve Mahalle Muhtarlarımız katılımı ile İlçemizde faaliyet gösteren ÖZEN Tekstil firmasının işçi ihtiyacının karşılanması, İlçemizin nüfusunun artırılması için yapılacak çalışmalar, TOKİ Binaları ile ilgili bilgilendirme ve Mahallerimizin genel ihtiyaçları konularında değerlendirme toplantısı yaptık.

İlçemizde faaliyet gösteren Özen Tekstil firmasına işçi tedarik edilmesi için Mahallelerimizde alan taraması yapılarak çalışmak isteyenlerin yönlendirilmesi, İlçe Nüfusunun artırılması için ilçemizde ikamet eden ancak ikametgahı ilçemizde olmayan vatandaşların tespit edilerek ikametgahlarını ilçemize almaları,

TOKİ Binalarında proje sonrası eklenen ve kurası çekilmeyen 6 dairenin iş ve işlemlerinin TOKİ idaresince yürütüldüğü bu konuda belediyemizin yetkisi bulunmadığından vatandaşlarımızın bu süreci TOKİ İnternet Sitesinden takip etmeleri gerektiği,

Mahallelerimizde acil yapılması gereken hizmetlerin imkanlar ölçüsünde giderilmesi konularında görüşlerimizi belirtik.

Toplantımıza katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederken, İlçemizde faaliyet de bulunan tekstil firmasının eleman ihtiyacının karşılanması, İkameti ilçemizde olmayan vatandaşlarımızın en geç 31/12/2021 tarihine kadar ikametlerini almaları konuları üzerinde durulmasını rica eder, sağlık mutluluk ve huzur içinde çalışmalar dilerim.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

Yağlıca Mahallesi Kalaycıoğlu Küme Evlerinin Kanalizasyon Çalışmasını Bitirdik

İlçemiz Yağlıca Mahallesi Kalaycıoğlu küme evlerinin kanalizasyon çalışmasını bitirdik. Tamamen kayalık üzerine kurulmuş yerleşim biriminin kanalizasyonu 20 gün devam etti. Çalışan Belediye Personelimize, bizlere yardımcı olan muhtarımıza, mahalle halkına, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Her şey insanımız için. Temiz bir çevre, sağlıklı bir yaşam için. Hayırlı olsun.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK' ın "Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı" Mesajı

Yeni eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize sağlık mutluluk içinde başarılar getirmesini dileriz.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK' ın "30 Ağustos Zafer Bayramı" Mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Büyük zaferimizin yıl dönümünde; başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm Şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

ISUZU Marka 4x4 Arazili Bir Pikabı Belediyemize Hibe Olarak Aldık.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğünden ISUZU Marka 4x4 arazili bir pikabı Belediyemize hibe olarak aldık. Belediyemize İlçemize hayırlı olsun.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

Afet bölgelerinde incelemelerde bulunarak, esnafımıza ve halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunduk.

11 Ağustos da bölgemizde meydana gelen sel felaketinden etkilenen Küre, İnebolu Özlüce, Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçelerimizi, MHP MYK üyemiz Sn. Yüksel AYDIN, MHP İl Başkanımız Sn. Emin ÇINAR, Kastamonu Belediye Başkanımız Sn. Galip VİDİNLİOĞLU İhsangazi Belediye Başkanımız Sn. Hayati SAĞLIK , Seydiler Belediye Başkanımız Sn. Mehmet ERDOĞAN, Tosya Belediye Başkan Yardımcımız Sn. Mustafa MOLA, Taşköprü Belediye Başkanımız Abdullah ÇATAL ve Taşköprü Belediye Başkan Yardımcımız Sn. Harun YALÇIN ile birlikte, afet bölgesinde incelemelerde bulunarak, esnafımıza ve halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunduk.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

Şenpazar ilçemize giderek Belediye Başkanımız Sn. Cem ÇINAR beye ve Şenpazar halkına geçmiş olsun' da bulunduk.

Bugün' de Şenpazar ilçemize giderek Belediye Başkanımız Sn. Cem ÇINAR beye ve Şenpazar halkına geçmiş olsun' da bulunduk. Muğla'dan tırla gönderilen içme sularını Belediyemize ait kamyonlarla Şenpazar yolu kapalı olduğundan dağ yollarından su sevkiyatı yaptık. Tüm #ŞENPAZAR Halkına geçmiş olsun. ALLAH Yar ve Yardımcıları Olsun.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı

Afet Bölgelerine Belediyemiz Öncülüğünde Tüm Halkımızın Her Türlü Yardımlarıyla 5 Araçla Yiyecek, Giyecek, Su, Temizlik Malzemeleri vb Malzemeler Gönderdik.

Bölgemizde meydana gelen sel felaketinde Devlet Millet kenet leştik çok ağır hasarı olan ve can kaybı bulunan Bozkurt ilçemiz için tüm Türkiye'de olduğu gibi bizde Belediyemiz öncülüğünde tüm halkımızın her türlü yardımlarıyla 5 araçla yiyecek, giyecek, su, temizlik malzemeleri vb malzemeler gönderdik. İlçemiz restorantlarından Yanıkkayalar yaklaşık 1500 kişilik kıymalı pide ve ayran, diğer restorant Çakıroğulları da 1500 kişilik sıcak çorba ile bizzat Bozkurt ilçesine giderek ev ev dolaşarak yaraları sarmaya çalıştılar.

Tüm halkımıza esnafımıza, gurbetteki hemşehrilerimize ve Belediye personeline teşekkür eder, Şükranlarımı sunarım "#Ne #Verirsen #Elinle, #O #Gider #Seninle" Bu sel felaketinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, Yaralılara Acil Şifalar diliyoruz.

Şahin ÇOLAK
Ağlı Belediye Başkanı